Current Members

Pledge Class of 2018


Emily Bloemer

Agri-Accounting | Junior
Risk Manager
Professional Development

Nicole Chance

Agricultural Communications | Junior
Judicial Board

Audrey Hoene

Interdisciplinary Health | Junior
Philanthropy

Sarah Jones

Agriculture Science Education | Junior

Carli Jae Miller

Agricultural Communications | Junior

Sydney Mumm

Agri-Accounting | Junior
President
Social Committee

Kaity Spangler

Agriculture Science Education | Junior

Krista Temple

Agricultural Communications | Junior
Chaplain
Song Chair

Renee Tillman

Speech and Hearing Science | Junior
Scrapbook Committee

Megan Vogt

Agriculture Science Education | Junior
Interviewing Chairperson
Social Committee

Loralee Wilson

Animal Science | Junior

Olivia Wilson

ACE Farm Management | Junior
Little Brothers' Weekend

Pledge Class of 2019


Christy Allen

Ag Com | Sophmore
Judicial Board
Secretary

Samantha Bessler

Animal Science | Sophmore
Judicial Board

Kara Brockamp

Ag Engineering | Sophmore
President
Policy Committee

Harley Carlson

Ag Ed | Sophmore
Banner Chair

Meghan Clodfelter

Landscape Architecture | Sophmore
Vice President

Kalynne Ewerks

Crop Science | Senior

Stephanie Fehr

Human & Development
and Family Services | Sophmore
Chaplain

Jalyne Herren

Ag Com | Sophmore
Social Chair
Social Committee

Logan Honegger

Ag Leadership | Senior
Assistant Commissar

Korianna Kluss-Klekamp

Ag Business | Junior
Dad's Weekend

Hannah Miller

Elementary Ed | Sophmore
Treasurer
Scrapbook Committee

Jillian Monier

Crop Science | Sophmore
Secretary
Social Committee

Molly Novotney

Ag Leadership Ed | Senior

Rachel Recker

Ag Ed | Sophmore
Scholarship Chair
Interviewing Chair

Lauren Southwood

Animal Science | Sophmore

Bobbi Toepper

Ag Engineering | Sophmore
New Member Educator

Abby Tomhave

Animal Science | Sophmore

Lauren Urbanowski

Animal Science | Senior

Kathryn Zelechowski

Ag Com | Sophmore
Public Relations Chairperson

Pledge Class of 2020


Kylie Bohman

Political Science | Freshman
Panhellenic Representative
Historian

Danielle Brinkmann

Crop Sci | Sophomore
Professional Development

Ashley Cooney

An Sci | Freshman
Assistant Treasurer

Jenna Davis

ACE (Markets and Management)
Sophomore
Mom's Weekend

Mary Fielding

Crop Sci | Junior

Sydney Hoggatt

An Sci | Freshman

Laine Honegger

ACE (Markets and Management)
Freshman
Commissar
Sister's Weekend

Sadie Marks

ACE (Public Policy and Law) | Freshman
Sports

Mary Marsh

NRES | Freshman
Scrapbook Committee
House Manager

Sarah Mills

An Sci | Freshman
Alumni Relations Chairperson
Scrapbook Committee

Monica Merkle

An Sci | Freshman
Policy Committee

Anna Sekiguchi

ACE (Environmental Policy) | Freshman

Holly Stallard

An Sci | Freshman
Sports Chairperson
Scholarship Chair

Kendra Sutherlin

An Sci | Freshman

Emily Tomlin

An Sci | Junior
Assistant Interviewing Chair
Judicial Board

Eileen Urish

ACE (Finance in Ag Business)
Freshman
Assistant New Member Educator

Oakley Whalen

Ag Science Ed | Freshman
Social Chair